Hotel W DOLNOŚLĄSKIM

RODZAJ INWESTYCJI: OBIEKT HOTELOWY

INWESTOR: PRYWATNY

LOKALIZACJA: DOLNOŚLĄSKIE

ZESPÓŁ: MARTA SĘKULSKA-WROŃSKA, JAN KUCZA-KUCZYŃSKI, ADRIANNA BAŃCZEROWSKA, MICHAŁ POZIEMSKI, KATARZYNA DUDEK

 

Architektura

Bryła budynku została zaprojektowana z myślą o możliwie najlepszym wykorzystaniu potencjału lokalizacji, jakim jest widok na pasmo Gór Izerskich.  Dzięki ukształtowaniu obiektu w kształcie litery L zachowano otwarcia widokowe na malownicze otoczenie w większości pokoi hotelowych.

Architekturę hotelu ukształtowało dążenie autorów do zrównoważenia lokalnej tradycji budowlanej, chronionej zapisami planu miejscowego, z wymogami współczesności dyktowanymi funkcją obiektu i oczekiwaniami jej użytkowników.

Inspiracje lokalną architekturą widać zarówno w formie dachów, jak i materiale budynku -drewnie, dodatkowo wyróżnionym np. w ścianach szczytowych wątkiem graficznym. Z kolei nowoczesny charakter obiektu podkreślają duże przeszklenia ścian pokoi, nadające całości wrażenie lekkości.

Wnętrza 

W hotelu przewidziano 131 pokoi, położonych na 4 górnych kondygnacjach. Wnętrza pokoi są tak zaaranżowane, aby dawać poczucie relaksu, wywoływać pozytywne emocje i oddziaływać na zmysły. Przytulność zapewniają m.in. drewniane podłogi oraz ściany wykończone tkaniną filcową, będące także elementem dekoracyjnym, stanowiącym o wyjątkowym charakterze hotelu.

Z kolei wnętrza ogólne emanują pewną surowością osiągniętą m.in. betonowym stropem z widocznym rysunkiem szalunków z desek drewnianych, będącym metaforą połączenia tradycyjnego budownictwa z technicznym charakterem współczesnej architektury.

Aktywny wypoczynek

We fragmencie obiektu przeznaczonym na aktywności sportowe i rekreację uwzględniono m.in. część SPA z basenami, saunami i jacuzzi, oraz zaawansowaną odnową biologiczną z kriokomorą, komorą wysokogórską, gabinetami masaży i rehabilitacji oraz grotą solną czy lodową.

Na terenie obiektu zaplanowano także kilka zróżnicowanych charakterem miejsc gastronomicznych takich jak kawiarnia, bar narciarski i restauracja z tarasem i widokiem na góry oraz bar w części SPA.

 

?