Ośrodek wypoczynkowy WDW Rynia

RODZAJ INWESTYCJI: OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

INWESTOR: DOMY WCZASOWE WAM SP. Z O.O.

LOKALIZACJA: BIAŁOBRZEGI

ZESPÓŁ: ZBIGNIEW WROŃSKI, SZCZEPAN WROŃSKI, MARCIN BIEŃKA, MATEUSZ GRACZYK, PIOTR ŁOSEK, PATRYCJA MICHALAK-DĘBIEC

 

Główną ideą jest stworzenie przestrzeni atrakcyjnej dla użytkowników wszystkich grup wiekowych, która będzie przyciągać swoją bogatą ofertą zarówno w lecie jak i zimą, w ciągu dnia i nocy.

Projekt kładzie nacisk na zapewnienie funkcjonowania całego obszaru WDW Rynia przez cały rok.
WDW Rynia ma zyskać nowy współczesny wizerunek, stać się nie tylko atrakcyjną bazą hotelową i konferencyjną, ale także centrum sportu, rekreacji, wypoczynku i rozrywki.
Z tego względu teren WDW Rynia został podzielony na strefy funkcjonalne o różnorodnej myśli przewodniej i charakterze, m.in.: sportowym, rekreacyjnym, wypoczynkowym, rozrywkowym, usługowym.

SPORT I REKREACJA

 

W strefie sportowo-rekreacyjnej będzie można skorzystać z kompleksu boisk z boiskiem do piłki nożnej na igielicie, kortów tenisowych, siłowni terenowej, sali gimnastycznej, możliwości wypożyczenia sprzętu wodnego, a dla dzieci i młodzieży wyczynowego i profesjonalnego uprawiania żeglarstwa.
Zorganizowano miejsce postoju koni, kucyków transportowanych z pobliskiej stadniny koni, na których można odbyć przejażdżkę po ośrodku.
W części leśnej, po wschodniej stronie ośrodka, zlokalizowana jest strefa gier terenowych, sportów wyczynowych, wykorzystująca potencjał istniejącego lasu, bez ingerencji kubaturowych. Olbrzymi teren zielony ośrodka umożliwia korzystanie ze spacerów, biegania, ścieżek zdrowia, jazdy na rowerze oraz zabawy w parku linowym.

WYPOCZYNEK

To przede wszystkim uporządkowana i zagospodarowana plaża. Strefa relaksu, stanowiąca rozrzeźbione błonia na tyłach kawiarni, ze stołami piknikowymi, hamakami, stolikami do szachów. Funkcję wypoczynkową pełni również strefa kamperów, polanka wśród drzew zagospodarowana do obsługi gości – miłośników turystyki kempingowej.

USŁUGI I ROZRYWKA

Nowoprojektowany budynek kawiarniany, z wieżą widokowo-wspinaczkową oraz placem, który może stać się sceną przystosowaną do koncertów czy potańcówek wieczorem.
To również przestrzeń zagospodarowana jako miejsce do ognisk, z małą gastronomią na powietrzu, grillem, miejsce gdzie okazjonalnie można nabyć produkty regionalne i spożywcze.
Dodatkowo strefy te zostały połączone siecią nowych ciągów pieszo-rowerowych (miękkie ścieżki wykonane w nawierzchni parkowej) i cią­gów pieszo-jezdnych.
Wzdłuż brzegu zaplanowano promenadę która scala całe założenie, łącząc wszystkie strefy wraz z przystanią, strefą plażową czy pomostem wędkarskim.

?