Klub Studio w Krakowie

RODZAJ INWESTYCJI: OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

INWESTOR: AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA

LOKALIZACJA: KRAKÓW

ZESPÓŁ: SZCZEPAN WROŃSKI, ZBIGNIEW WROŃSKI, PIOTR ŁOSEK, EWA GAJDA

NAGRODY: WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ NA PRZEBUDOWĘ, NADBUDOWĘ I ROZBUDOWĘ BUDYNKU KLUBU STUDIO PRZY UL. BUDRYKA 4 W KRAKOWIE

 

Prosta, modernistyczna bryła obiektu znajduje odbicie w projektowanym wnętrzu tworząc jasno podzieloną przestrzeń i czytelnie rozplanowaną funkcję.

Praca konkursowa jest koncepcją przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku Klubu Studio znajdującego się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Głównym zadaniem konkursowym było powiększenie istniejącej sali koncertowej i dostosowanie jej do obecnych standardów. Budynek wzbogacił się również o restaurację/kawiarnię, pub, własny mini browar oraz niezbędne pomieszczenia towarzyszące. Obiekt pełni funkcję rozrywkową i jest ważnym miejscem na mapie studenckiego życia Krakowa. W zewnętrznym wyrazie architektonicznym budynek został utrzymany w charakterze pierwotnym,  nawiązując bielą i prostotą formy do modernistycznego pierwowzoru. Na elewacji pojawiają się perforacje, których zadaniem jest z jednej strony odpowiednie, dostosowane do funkcji doświetlenie wnętrz, z drugiej jako element wzbudzający ciekawość przechodniów na to co dzieje się w środku nie odkrywając całości. Drobna siatka pozwala rozmieścić reklamy na elewacji nie zasłaniając widoku z wnętrza. Główne wejście do budynku ukształtowano w formie drewnianej platformy z miejscem na stoliki kawiarniane oraz jako szerokie schody prowadzące do sali koncertowej i pubu. Forma ta miała również za zadanie otworzyć budynek na przylegający skwer służąc jako miejsce spotkań w ciepłe, słoneczne dni. Prosta, modernistyczna bryła obiektu znajduje odzwierciedlenie w projektowanym wnętrzu tworząc jasno podzieloną przestrzeń i czytelnie rozplanowaną funkcję. Wnętrza budynku nawiązują do górniczo-wydobywczego charakteru uczelni wprowadzając do środka elementy stalowe i miedziane wykończone i poddane różnej obróbce, dopasowując materiał do funkcji. Parter budynku składa się z hallu prowadzącego do sali koncertowej, restauracji oraz zaplecza techniczno-hotelowego obiektu. Na kondygnacji przyziemia zlokalizowano pub, mini browar, magazyny, część biurową oraz toalety główne. Nadbudowana część Klubu wzbogaciła program funkcjonalny o loże VIP a także całe zaplecze niezbędne do ich obsługi.

?