Dom w Łomiankach

RODYAJ INWESTYCJI: DOM JEDNORODZINNY

INWESTOR: PRYWATNY

LOKALIZACJA: ŁOMIANKI

ZESPÓŁ: SZCZEPAN WROŃSKI , MARTA SĘKULSKA-WROŃSKA , ANNA MAJEWSKA , PAULINA KUCHARSKA

 
Trudne zapisy decyzji o warunkach zabudowy pozornie nie pozwalały na realizację marzeń Inwestora o funkcjonalnym, efektywnym kosztowo domu o charakterze pasywnym. Napotykane trudności traktowaliśmy jak wyzwanie i stworzyliśmy projekt spełniający wszelkie potrzeby inwestora i wypełniający wymogi formalne, posiadający wartość dodaną, której klient oczekiwał – niepowtarzalność.
Program funkcjonalny nanizano na prostopadły układ osi, PN-PD, WSCH-ZACH. Pomieszczenia mieszkalne zlokalizowano w pasie południowym aby zapewnić dostęp światła dziennego i jednocześnie uniknąć nadmiernych zysków ciepła wczesnym rankiem i wieczorem. W pasie północnym, pozbawionym otworów okiennych zlokalizowano funkcje pomocnicze, pomieszczenia techniczne. Podział na część Zach i Wsch to jednocześnie podział na strefę dzienną i nocną.
Wnętrze w opozycji do ciemnej elewacji zaprojektowane zostały jako jasne, o minimalistycznym charakterze, którym łatwo nadać indywidualny klimat dowolnymi dodatkami. Przestrzenny salon z kominkiem i widokiem na nadwiślańskie łąki już wkrótce wypełni gwar domowników.
?