Warsztaty w Karpaczu

 

„Najbardziej odpowiada klimatowi i strukturze Karpacza”, „Podoba mi się wykorzystanie naturalnego materiału jakim jest drewno”, „Domki tworzą niepowtarzalną scenerię, to marzenie mieszkać w takiej okolicy”, „czekam na realizację”, „poproszę o ofertę” – to tylko niektóre z komentarzy internautów głosujących na projekt naszej pracowni w konkursie na projekt osiedla apartamentów w Karpaczu, jaki zorganizowała firma Kristensen Group.

Na działce o powierzchni blisko 3 ha powstanie od 115 do 130 apartamentów wielkości od 48 do 62 mkw.

Założeniem inwestora jest aby „stworzyć najbardziej urokliwe i kameralne osiedle apartamentów ze strefą aktywnego wypoczynku i relaksu. Miejsce, z którego nie będzie się chciało wyjeżdżać”

Do konkursu przystąpiło 9 pracowni, w tym również WXCA.

10 grudnia w Karpaczu odbył się pokaz prac konkursowych połączony z rodzinnymi warsztatami architektonicznymi, w których brali udział mieszkańcy Karpacza.

Architekci nagrodzonych prac, w tym Marta Sękulska- Wrońska z naszej pracowni, wprowadzali mieszkańców Karpacza w tajniki architektury. Sprawdzali ile cech lokalnej architektury posiada każdy z projektów.
Efektem warsztatów jest makieta Active Village widziane oczami dziecka.

Był to dzień intensywnej pracy i pozytywnych emocji. Praca nad tym projektem zarówno dzięki pięknej lokalizacji, jak i wspaniałej atmosferze, stworzonej przez inwestora, była dla zespołu WXCA czystą przyjemnością.

Nasz projekt zdobył II miejsce w konkursie. Dziękujemy firmie Kristensen Group.

?